חנויות להשכרה נחשבות לנכסים מניבים – חנויות מגיעות בגדלים שונים, תלוי בצרכים של החנות הספציפית. מבחינת חלוקת החללים ישנן חנויות עם מדפים או עמדות מכירה או ללא שום מפרט אחר – ישנם דברים שצריך לקחת בחשבון אשר עלולים להגדיל את גובה השכירות.

 

3 דברים המחייבים בדיקה לפני חיפוש חנויות להשכרה

  • בדיקת זכויות הנכס אשר חשיבותה נובעת בחלקה גם מהאדם או החברה המשכירים את החנות על מנת לוודא שאכן המשכיר הינו בעל הנכס החוקי. חבל להסתבך עם החוק, מקרים שקרו לבעלי עסקים שנפלו קורבן למעשי הונאה ומרמה.

כמו כן, יש לבצע בדיקה של היתרים ורישיונות בהם הנכס נמצא על לבדוק האם הנכס מוגדר למסחר.

  • בדיקת תנאי הביטוח של העסק בשל פוליסות שונות ותנאים שונים אשר מחייבים בדיקה.
  • הסכם השכירות הוא קריטי מכוון שבעלי עסקים לרוב מחפשים גמישות בתנאי השכירות. לרוב, מעדיפים שכירות למשך זמן ארוך שתשמש להם קרקע של יציבות שיאפשר להם בנייה של קהל הלקוחות של העסק, משימות הדורשות זמן וסובלנות.

מומלץ לקרוא את הסכם השכירות מספר פעמים על כל סעיפיו ואף להיעזר בשירותיו של עורך דין הבקיא בתחום ויגדיר בצורה ברורה את כלל הסעיפים המוסכמים בין הצדדים.

  • עלויות שכר הדירה של החנות – יש לבדוק את האזור בו ממוקם הנכס להשכרה, ככל שמדובר באזורי ביקוש גבוהים, שכר הדירה יגדל בהתאם – פרמטרים אשר מגדילים את גובה שכר הדירה הוא האם מדובר באזור מתועש או עירוני, גישה לתחבורה ציבורית ופרמטרים נוספים.

בחירת חנויות להשכרה

בחירת חנויות להשכרה אינה משימה קלה. כיום, בכל עיר ובכל מקום ניתן למצוא מספר אינסופי של חנויות להשכרה הנמצאים באזורים של מרכזי עסקים, מרכזי מסחר, קניונים ולאורך הרחובות. זהו תהליך ארוך הכרוך בשיחות עם מתווכים וסיורים שונים על מנת למצוא את החנויות המתאימים ביותר.

חשוב מאוד להבין מה הצרכים שלכם בנכס להשכרה. לכן, על מנת לקבל החלטה טובה בבחירת חנויות להשכרה, בחינה ושקלול נתונים יכולה להועיל לכם בעת קבלת החלטה מושכלת לפי ההעדפות האישיות הצרכים שלכם.

חנויות להשכרה עם עו"ד גיא קורין

עו"ד גיא קורין מתמחה בכל הנוגע בנדל"ן מסחרי ובנדל"ן מניב כבר למעלה מ- 17 שנים. לזכותו של עו"ד קורין מאות ואף אלפי עסקאות מוצלחות ולקוחות מרוצים. הצטרפו גם אתם להצלחה.

לקבלת פרטים נוספים, נא השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם או התקשרו אלינו >>
או השאירו לנו הודעה ונחזור אליכם בהקדם​
סגירת תפריט