נדל"ן מניב הינו נכס בעל ערך כספי גבוה היכול לייצר תזרים של מזומנים בזמן החזקתו, משמע הוא נכס המניב תשואה.

נדל"ן מניב מתחלק לשני סוגים של נכסים מניבים, האחד, נכסים מניבים למגורים הכוללים דירת מגורים הנחשבים נכסים סולידריים ויציבים אשר מוכיחים את עצמם כהשקעה יציבה ומספקים תשואה הטובה ביותר לאורך הזמן. השני, נכסים מניבים מסחריים הכוללים משרדים, חנויות, בתי מלון, אולם אירועים, חניון ושטחים מסחריים אחרים שתשואתם גבוהה יותר ביחס לנכסים במגורים.

השקעות בנדל"ן מתבצעות בעזרת מינוף פיננסי

מינוף פיננסי הינו הלוואה לצורך מימון רכישת הנכס המניב המאפשר לאנשים להניע את פרויקט הנדל"ן המניב שבו בחרו להשקיע. מטרתה של המינוף הוא יצירת תשואה טובה שתאפשר להחזיר הלוואה ויצירת רווחית בהתאם.

ישנה חשיבות להשקעה הראשונית אשר יכולה לסייע ביצירת רווחים יפים והכנסות קבועות לאורך זמן. לכן, שיפוץ ושיפור נכון ומציאת שוכרים איכותיים אשר יחזירו בחזרה את ההשקעה מומלץ לבקש הון התחלתי גבוה על מנת למנף את ההשקעה.

כיצד מבצעים חישוב נדל"ן מניב?

היחס בין עלות הקניה לשכר הדירה החודשי שיתקבל מהשוכר יניב תשואה להשקעה בנכס, בשל כך, התשואה המקובלת היא במינימום 9%-8% לשנה אחרי כל הוצאות התחזוקה, תפעול ופחת שוטף.

הרעיון העומד מאחורי התשואה המתקבלת לאורך זמן מהנכס באחוזים תהיה גבוהה מעלות הריבית אשר גובה הבנק למימון העסקה.

יתרונות נדל"ן מניב

  • נדל"ן מניב מאפשר צבירת נכסים מניבים נוספים תוך תקופה קצרה ובכך מאפשר להגדיל את ההון העצמי ללא השקעה עצמית גדולה.
  • השקעה בנכס נדל"ן מניב נחשבת להשקעה פופולארית אשר בעזרתה נצברים רווחים גדולים ובטוחים יותר לעומת אפיקי השקעות אחרים.

כיצד נתפס נדל"ן מניב בכלכלה הישראלית?

בישראל, משקיעים רבים מחפשים היכן להשקיע בנדל"ן מניב בשל הידיעה על היותו בעל תשואה ידועה וגבוהה בהשוואה להשקעות פיננסיות אחרות בשוק הכלכלי. כמו כן, שוק ההון עבר גם הוא בשני העשורים האחרונים שינויים והתוצאה היא שהביקוש גבוה מההיצע. משמע, קשה מאוד למצוא עסקאות מכר בשל שוק המוכרים שמחיר המכירה עולה ואילו התשואה הגלומה יורדת.

לכן, השקעה טובה היא עניין של תזמון נכון

על מנת לדעת איך להשקיע נכון תמיד חייב להיות עם יד על הדופק, לבחון את כמות ההון העצמי, לדעת לאסוף את המידע הרצוי בזמן הנכון, במקום הנכון ואת הנכסים הנכונים ולקחת בחשבון את מידת הסיכון הכרוכה בכל עסקה והתשואה הצפויה מאותה עסקה.

נדל"ן מניב עם עו"ד גיא קורין

עו"ד גיא קורין, בעל ניסיון רב שנים בליווי לקוחותיי בתהליך רכישת נדל"ן מניב ואשמח לסייע לכם לקבל את ההחלטה המתאימה לכם ברכישת הנכס בשבילכם.

מעוניינים לקבוע פגישת ייעוץ בנושא נדל"ן מניב? התקשרו למספר 050-5689000 ואשמח לעזור לכם להשיג את העסקה הטובה ביותר עבורכם ועבור הצרכים שלכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

סגירת תפריט