נדל"ן מניב מתחלק לשני סוגים של נכסים מניבים אשר יכולים לייצר תזרימי מזומנים בשל החזקתו ולהניב תשואה. האחד, נכס מניב כולל דירת מגורים יציבה וסולידית המוכיחה את עצמה כהשקעה משתלמת ויציבה ומספקת תשואה טובה לאורך זמן. השנייה, נכס מניב יכול לכלול נכסים מסחריים המיועדים לחנויות, אולמות אירועים, מלונות, מגרשי חניה אשר מניבים תשואה גבוהה יותר ביחס לנכס מגורים, הראשון שצוין.

חשיבותו של נדל"ן מניב

ראשית, הוא מאפשר צבירת נכסים מניבים נוספים תוך תקופה קצרה ובכך ישנה הזדמנות להגדלת ההון עצמי ללא צורך בהשקעה עצמית גדולה. שנית,  השקעה בנכס מסוג זה נחשבת להשקעה פופולארית שבעזרתה נצברים רווחים גדולים ובטוחים יותר לעומת אפיקי השקעות אחרים.

את ההשקעות בנדל"ן ניתן לבצע באמצעות מינוף פיננסי אשר הינו הלוואה לצורך מימון רכישת הנכס המניב ובכך מאפשר לאנשים להניע את פרויקט הנדל"ן המניב בו בחרו את השקעתם. לכן, מטרת המינוף הינה יצירת תשואה טובה התאפשר להחזיר הלוואה ויצירת רווחית בהתאם. כמו כן, קיימת חשיבות מרובה להשקעה הראשונית אשר יכולה לסייע ביצירת רווחים מוצלחים וליצור הכנסות קבועות לאורך זמן. בעזרת שיפוצים ותכנונים נכונים, מציאת שוכרים איכותיים השווים בהחזרת ההשקעה.

הנדל"ן מניב בכלכלה הישראלית

לשאלה, כיצד מבצעים חישוב בנדל"ן מניב ניתן לחשב את היחס שבין עלות הקניה לשכר הדירה החודשי התקבל מן השוכר ויניב תשואה להשקעה בנכס. התשואה מקובלת הינה במינימום 9%-8% לשנה אחריי כל הוצאות התחזוקה, תפעול ופחת שוטף. זאת ועוד, בישראל, משקיעים רבים מחפשים היכן להשקיע בנדל"ן מניב בשל הידיעה על היותו בעל תשואה ידועה וגבוהה בהשוואה להשקעות פיננסיות אחרות בשוק הכלכלי. בנוסף לכף, גם  שוק ההון עבר בשני העשורים האחרונים שינויים משמעותיים הגרמו לתוצאה שבה הביקוש הינו גבוה מההיצע. משמע, ישנו קושי במציאת עסקאות מכר בשוק המוכרים בהם מחיר המכירה עולה ואילו התשואה הגלומה יורדת.

עניין של תזמון נכון תסייע להשקעה טובה

זכרו , עניין של תזמון נכון תסייע לכם בהשקעה טובה ולכן, חשוב לזכור שכל החלטה שתקבלו, תהיו תמיד עם יד על הדופק ובמעקב אחר התהלכים. בדקו את כמו ההון עצמי, אספו את המידע הרלוונטי בזמן, במקום, ואת הנכסים הנכונים וקחו בחשבון את מידת הסיכון שכרוכה בכל עסקה ואת התשואה הצפויה מאותה עסקה.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

סגירת תפריט